Informacja dla klienta dotycząca zasad składania reklamacji/skarg/wniosków               w Banku Spółdzielczym w Mławie

W przypadku posiadania zastrzeżeń dotyczących usług świadczonych przez Bank w zakresie wykonywanych czynności bankowych w rozumieniu ustawy Prawo bankowe z dnia 29 sierpnia 1997 r. Klient ma prawo złożyć reklamację.

[Forma i miejsce złożenia reklamacji]
§ 1

  1. Reklamacje mogą być wnoszone przez Klienta:
    1. osobiście w placówce bankowej, w formie pisemnej lub ustnej do protokołu;
    2. telefonicznie w formie ustnej u pracownika placówki Banku lub poprzez kontakt z Call Center;
    3. listownie w formie pisemnej na adres siedziby Banku lub dowolnej placówki bankowej;
    4. z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej wysyłając e-mail na adres podany na stronie internetowej Banku lub za pośrednictwem skrzynki elektronicznej;
  2. W przypadku reklamacji dotyczących kart płatniczych składanych przez Klientów innych niż instytucjonalnych (za wyjątkiem osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, w tym wspólników spółek cywilnych oraz rolników) w formie ustnej, Bank wezwie Klienta do uzupełnienia reklamacji poprzez złożenie podpisu na formularzu.
  3. Reklamacje dotyczące transakcji dokonanych kartami płatniczymi winny być składane na obowiązującym w Banku formularzu, przy czym reklamację dotyczącą każdej transakcji należy złożyć na oddzielnym formularzu. Do reklamacji – o ile to możliwe – należy dołączyć dokumenty, dodatkowe informacje/wyjaśnienia dotyczące reklamowanej transakcji.
  4. Adresy Centrali oraz Oddziałów znajdują się na stronie internetowej www.bsmlawa.pl.

[Zakres danych zawartych w reklamacji]
§ 2

  1. Treść reklamacji złożonej w formie pisemnej powinna zawierać:
    1) imię i nazwisko lub nazwę Klienta;
    2) adres korespondencyjny;
    3) dokładny opis zdarzenia lub przedmiotu zastrzeżeń Klienta;
    4) oczekiwany przez Klienta stan po rozpatrzeniu zastrzeżeń;
    5) własnoręczny podpis Klienta,
    6) numer telefonu w przypadku wyrażenia przez Klienta woli otrzymania odpowiedzi na reklamację za pośrednictwem poczty elektronicznej (e- mail) – za pośrednictwem telefonu zostanie przekazane hasło do otwarcia korespondencji,

       z zastrzeżeniem ust. 2.

  2.   Reklamacja dotycząca transakcji dokonywanej kartą płatniczą oprócz danych zawartych w ust. 1 dodatkowo powinna zawierać:

    1) imię i nazwisko użytkownika karty;

    2) numer karty;
    3) numer rachunku, do którego wydano kartę;
    4) datę transakcji;
    5) kwotę transakcji;
    6) miejsce dokonania reklamowanej transakcji (nazwę placówki, miasto, państwo), zgodnie z danymi zaksięgowanej transakcji.

Formularze reklamacji zawarte są poniżej.

3. W przypadku stwierdzenia przez Bank braku informacji wymaganych do rozpatrzenia reklamacji, Bank zwraca się do Klienta o ich uzupełnienie w formie w jakiej Klient złożył reklamację.

4. W sytuacji odmowy podania przez Klienta wszystkich danych niezbędnych do rozpoczęcia procesu dotyczącego rozpatrzenia reklamacji, Bank informuje Klienta, że rozpatrzenie reklamacji nie     będzie możliwe, ze względu na niekompletność oświadczenia Klienta. Niezależnie od powyższego Klient jest informowany o rozpatrzeniu reklamacji niezwłocznie, w terminie określonym w § 3 ust. 1 lub 2.

[Termin rozpatrzenia reklamacji]
§ 3

  1. Odpowiedź na reklamację winna być udzielona bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie 15 dni roboczych w przypadku reklamacji, które dotyczą praw i obowiązków wynikających z Ustawy o usługach płatniczych lub 30 dni kalendarzowych w pozostałych przypadkach, od dnia otrzymania reklamacji przez Bank.
  2. W szczególnie skomplikowanych przypadkach terminy, o których mowa w ust. 1 mogą ulec wydłużeniu do 35 dni roboczych w przypadku reklamacji, które dotyczą praw i obowiązków wynikających z Ustawy o usługach płatniczych, oraz do 60 dni kalendarzowych w pozostałych przypadkach.
  3. Za szczególne skomplikowane przypadki uznaje się konieczność uzyskania przez Bank dodatkowych informacji od podmiotów trzecich współpracujących z Bankiem niezbędnych do rozpatrzenia reklamacji, m.in.: reklamacje kartowe, sprawy związane z windykacją kredytów, sprawy spadkowe, fraudy, reklamacje składane przez system Ognivo, Sorbnet, SWIFT.
  4. W przypadku braku możliwości udzielenia odpowiedzi na złożoną reklamację w terminie określonym w ust. 1, Bank informuje o tym Klienta w formie pisemnej lub mailowej, w przypadku gdy Klient wskaże taką formę otrzymania odpowiedzi na reklamację, w terminie 14 dni kalendarzowych od otrzymania reklamacji wraz z podaniem:
    1)przyczyn opóźnienia w rozpatrywaniu reklamacji;
    2) okoliczności, które muszą zostać ustalone dla rozpatrzenia zastrzeżeń Klienta;
    3)przewidywanego terminu udzielenia odpowiedzi na złożoną reklamację, który nie może być dłuższy niż określony w ust. 2.
  5. Do zachowania terminów, o których mowa w ust. 1 i 2 wystarczy wysłanie odpowiedzi przed ich upływem, a w przypadku odpowiedzi udzielonych na piśmie – nadanie w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu art. 3 pkt 13 ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe.
  6. Udzielając odpowiedzi na reklamację Bank bierze pod uwagę stan faktyczny istniejący w ostatnim dniu terminu na udzielenie odpowiedzi na reklamację, chyba że informacje i ewentualne dokumenty, jakimi dysponuje Bank, umożliwiają udzielenie odpowiedzi wcześniej.
  7. W przypadku, gdy zmianie ulegnie stan faktyczny, w oparciu o który Bank udzielił odpowiedzi na reklamację, Bank ponownie rozpoznaje reklamację biorąc pod uwagę zmieniony stan faktyczny, o ile zmiany nastąpiły na korzyść Klienta.

[Sposób powiadomienia o rozpatrzeniu reklamacji]
§ 4

  1. Odpowiedź na reklamację udzielana jest na piśmie i wysłana:
    1) listem poleconym na adres wskazany w reklamacji przez Klienta, z zastrzeżeniem pkt 2,
    2) wyłącznie na wniosek Klienta z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej na adres mailowy, z którego reklamacja została wysłana, chyba że Klient poda w reklamacji inny adres mailowy, poprzez załączenie skanu odpowiedzi.
  2. W przypadku, gdy Klient wskaże formę elektroniczną, jako formę otrzymania odpowiedzi na reklamację, odpowiedź na reklamację i informacja, o której mowa w § 3 ust. 4,w formacie podpisanego elektronicznie pliku pdf i zaszyfrowana hasłem jest wysłana na adres e-mail Klienta. Hasło dla Klienta umożliwiające odczytanie odpowiedzi na reklamację lub informację, o której mowa w § 3 ust. 4 jest wysyłane w formie sms na numer telefonu Klienta podany na formularzu reklamacji.
  3. W odniesieniu do Klientów, którzy nie zawarli z Bankiem umowy, a złożyli reklamację, odpowiedź wysyłana jest na adres wskazany w reklamacji lub adres mailowy, o którym mowa w ust. 1 pkt 2.

[Informacje dodatkowe]
§ 5

  1. Bank podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego.
  2. W razie sporu z Bankiem Klient będący konsumentem może zwrócić się o pomoc do Miejskiego lub Powiatowego Rzecznika Konsumenta.
  3. Od stanowiska zawartego w odpowiedzi na reklamację Klient może:
    1) odwołać się do Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Mławie, a w przypadku złożenia skargi na działalność Zarządu, do Rady Nadzorczej Banku, poprzez złożenie odwołania w formie i miejscu właściwej dla reklamacji,
    2) złożyć zapis na Sąd Polubowny przy Komisji Nadzoru Finansowego;
    3) skorzystać z instytucji Arbitra Bankowego przy Związku Banków Polskich;
    4) złożyć wniosek do Rzecznika Finansowego w sprawie rozwiązania sporu lub
    5) wystąpić z powództwem do sądu powszechnego.

[Skargi]
§ 6

W przypadku posiadania zastrzeżeń dotyczących  działań pracowników Banku  niestanowiących reklamacji, Klient ma prawo złożyć skargę. Do skarg stosuje się odpowiednio zasady zawarte w § 1, § 2 ust. 1, 3, 4, § 3, 4, § 5 ust. 1, 2, 3 pkt 1, 5.

[Wniosek]
§ 7

  1. Przedmiotem wniosku mogą być sprawy dotyczące poprawy funkcjonowania Banku, lepszego zaspokojenia potrzeb Klientów, usprawnienia pracy lub poszerzania oferty Banku.
  2. Do wniosków stosuje się odpowiednio zasady zawarte w § 1 § 2 ust. 1, 3, 4, § 3, 4.

  

Informacja o podmiotach rozpatrujących spory konsumenckie

Bank Spółdzielczy w Mławie  na podstawie Ustawy z dnia 23 września 2016 r. o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich, informuje, że podmiotem uprawnionym właściwym do pozasądowego rozwiązywania sporów powstałych pomiędzy Bankiem a konsumentami lub osobami fizycznymi prowadzącymi działalność gospodarczą, wspólnikami spółek cywilnych oraz rolnikami, jest Rzecznik Finansowy, ul. Nowogrodzka 47A, 00-695 Warszawa, https://rf.gov.pl/.

Bank Spółdzielczy w Mławie   na podstawie Ustawy z dnia 23 września 2016 r. o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich, informuje iż podmiotem uprawnionym właściwym do pozasądowego rozwiązywania sporów powstałych pomiędzy Bankiem a konsumentami jest Sąd Polubowny przy Komisji Nadzoru Finansowego, ul. Piękna 20, 00-549 Warszawa, https://knf.gov.pl.

Bank Spółdzielczy w Mławie   na podstawie Ustawy z dnia 23 września 2016r. o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich, informuje iż podmiotem uprawnionym właściwym do pozasądowego rozwiązywania sporów powstałych pomiędzy Bankiem a konsumentami jest Bankowy Arbitraż Konsumencki przy Związku Banków Polskich, ul. Kruczkowskiego 8, 00-380 Warszawa, https://zbp.pl/dla-konsumentow/arbiter-bankowy/dzialalnosc.

 kred plynn 2pr 

Kredyt płynnościowy z oprocentowaniem 2% już dostępny

w Banku Spółdzielczym w Mławie !

 

.: Okres kredytowania do 60 miesięcy :.

.: Prowizja tylko 0,50% od kwoty udzielonego kredytu :.

.: Brak wymaganego udziału własnego oraz brak udokumentowania wydatków :.

 

Przedstawiamy zasady nowego kredytu płynnościowego z dopłatą, stworzonego z myślą o producentach rolnych w celu ograniczenia ewentualnej utraty płynności finansowej, spowodowanej agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy (linia UP). Nasza oferta obejmuje kredyt z oprocentowaniem wynoszącym tylko 2% w skali roku, płatnym przez Kredytobiorcę (ARiMR w pozostałej części).

Wysokość udzielonego kredytu zależy od wielkości gospodarstwa:

> Do 50 ha – 100 000 zł

> 50–100 ha – 200 000 zł

> Powyżej 100 ha – 400 000 zł

Spłata rat:

> miesięcznie, lub

> kwartalnie

Kredyt może zostać wykorzystany na uregulowanie zobowiązań finansowych związanych z prowadzeniem działalności rolniczej w gospodarstwie rolnym oraz na bieżące nakłady przyczyniające się do utrzymania płynności finansowej.

 

Należy pamiętać, że kredyt nie może być przeznaczony na spłatę kredytów dotyczących zakupu środków trwałych w ramach realizacji inwestycji finansowanych ze środków PROW 2007-2013 lub stanowiących koszty kwalifikowalne w ramach działań PROW 2014-2020.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać w Centrali Banku pod adresem:

Bank Spółdzielczy w Mławie - Centrala

ul. Sądowa 3

06-500 Mława

tel. 23 654 43 62  lub  23 654 42 98

 

Więcej o zasadach udzielania kredytu na stronie ARiMR

 

ZAPRASZAMY!!!

 


 cyber

 

DBAJ O BEZPIECZEŃSTWO

I NIE DAJ SIĘ OSZUSTOM !

 

Vishing to metoda oszustwa, która polega na podszywaniu się pod pracowników banków i innych zaufanych instytucji, np. policjantów. Oszuści chcą w ten sposób zdobyć Twoje poufne dane (np. login i hasło do bankowości internetowej) lub nakłonić Cię do określonych czynności (np. zainstalowania aplikacji do zdalnej obsługi urządzenia).

Spoofing to metoda oszustwa, która polega na podszywaniu się pod inne urządzenia lub innego użytkownika. Oszuści zmieniają numer telefonu, adres e-mail czy adres IP, z których się kontaktują. Co więcej, mogą też wybrać i zmienić płeć osoby dzwoniącej, jej kraj pochodzenia, a nawet akcent. Zawsze dobrze przygotowują się do rozmowy, aby była ona wiarygodna i uśpiła Twoją czujność.

Jak przebiega takie oszustwo?

Oszuści stosują wyćwiczone techniki manipulacji. Podszywają się pod prawdziwe numery telefonów! Kiedy dzwonią, na Twoim telefonie może wyświetlić się inny, znany numer lub nazwa banku.

Choć nie ma jednego schematu działania, przykładowa rozmowa może przebiegać tak:

  • Odbierasz telefon od oszusta.
  • Oszust przekazuje Ci informację o rzekomej płatności na Twoim koncie i prosi o potwierdzenie jej wykonania. Często oszuści przekazują też informację o logowaniu spoza granic Polski.
  • Odpowiadasz na wszystkie pytania, których oficjalnym celem jest zweryfikowanie klienta.
  • Oszust informuje Cię, że musi zablokować rzekomą fałszywą transakcję lub przeprowadzić „zdalne skanowanie antywirusowe”. W tym celu masz zainstalować specjalną aplikację, np. AnyDesk lub TeamViewer.
  • Instalujesz aplikację, a Twoje dane trafią do oszusta – ma dostęp do Twojego konta i pieniędzy na nim.

Jak się chronić?

  • Nigdy nie podawaj loginu i hasła do bankowości internetowej, danych karty płatniczej (numer karty, CVV, data ważności). To informacje poufne, powinny być znane tylko Tobie.
  • Zawsze czytaj treść SMS-ów i komunikatów z aplikacji mobilnej, które dostajesz. Zwróć na nie szczególną uwagę podczas połączenia z rzekomym przedstawicielem banku lub innej instytucji. Z ich treści może wynikać, że akceptujesz transakcję, którą przygotowali przestępcy.
  • Jeżeli jakakolwiek rozmowa wzbudza Twoje wątpliwości lub niepokój, rozłącz się. Odczekaj minimum 30 sekund, a następnie samodzielnie połącz się z instytucją, z której dzwonił rzekomy przedstawiciel. Koniecznie wpisz numer samodzielnie – nie oddzwaniaj na wcześniejsze połączenie.
  • Nie instaluj dodatkowego oprogramowania na urządzeniach, za pomocą których logujesz się do aplikacji bankowej.
  • Nie zgadzaj się na alternatywny kontakt mailowy czy SMSowy. Oszust może chcieć wysłać link lub załącznik, który może zainfekować Twoje urządzenie.

Jeśli dojdzie do oszustwa…

Nie czekaj, reaguj! Jak najszybciej skontaktuj się z naszym Bankiem lub zadzwoń pod Infolinię SGB, czynną 24/7:

  • 800 888 888 (bezpłatne połączenie)
  • 61 647 28 46 (z zagranicy; opłata zgoda z taryfą operatora).

 


 kredyt got plus

Kredyt GOTÓWKOWY PLUS

Promocja do 31.12.2023 r.

 

Kredyt GOTÓWKOWY PLUS – teraz taniej!

Masz plany? Ale brakuje Ci środków? Odwiedź nas!!! Nie odkładaj planów na później.

Możesz zacząć spełniać Swoje marzenia i przeznaczyć kredyt na codzienne wydatki czy wakacyjny wyjazd, a może zakup samochodu lub inny wybrany przez Ciebie cel. Mamy dla Ciebie tani i bezpieczny kredyt. Kwota kredytu nawet do 15-krotności Twoich dochodów miesięcznych netto ze spłatą od 3 do 60 miesięcy.

 

Tylko teraz 0% prowizji i tylko 2,90% marży!

 

Kredyt gotówkowy plus na własne potrzeby konsumpcyjne klienta.

Kwota kredytu: od 1.000 zł do 250.000 zł

Oprocentowanie: 9,65% (stopa referencyjna obecnie 6,75% plus marża Banku 2,90%)

RRSO: 13,433435%

Zobacz szczegóły - Przykład reprezentatywny

 

Odwiedź nas, a my udzielimy Ci wszelkich informacji i wspólnie z Tobą wypełnimy wniosek kredytowy oraz niezbędne dokumenty. Wysokość raty dopasujemy do Twoich potrzeb.

ZAPRASZAMY!!!

 

ExpressE 

EXPRESS ELIXIR

W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W MŁAWIE

 

Uprzejmie informujemy, iż mogą Państwo korzystać z szybkich i bezpiecznych przelewów pieniędzy z banku do banku za pośrednictwem przelewów natychmiastowych realizowanych w systemie Ekspress Eliksir.

Korzyści:

  1. Transakcje są rozliczane w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Odbiorca może więc zobaczyć środki na swoim koncie nawet w kilka sekund od zlecenia przelewu,
  2. Niezależnie od daty i godziny, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Copyright © 2016-2022 Bank Spółdzielczy w Mławie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bank Spółdzielczy w Mławie, ul. Sądowa 3, 06-500 Mława

KRS 0000105435  |  NIP 569-00-06-832  |  REGON 000508508

JSN Boot template designed by JoomlaShine.com